Monday, 25 January 2021

  • Slide image one
  • Slide image two
  • Slide image three

Dlaczego badminton?

Badminton liczy sobie około 2000 lat. Jego początki miały miejsce w Indiach. Pierwszy pokaz gry z zastosowaniem przepisów bardzo zbliżonych do obecnie obowiązujących odbył się w Badminton House około 1870 roku. Badminton to najszybszy sport rakietowy.
Dlaczego warto uprawiać ten sport? Badminton to nie tylko doskonały trening ciała, to także trening umysłu. Rywalizacja w tej niezwykle dynamicznej grze wymaga koncentracji i błyskawicznego podejmowania właściwych decyzji. Jest to sport, który jednocześnie wymaga mocy, szybkości i siły, ale i zwinności, elastyczności i finezji. Uwierzcie nam - warto!
20-22.04.2019 Berlin PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 kwietnia 2019 20:52

Paula&Kamil Roman w Berlinie

19-21 15-21 YONEX-Junior-Cup 2019 Rodzeństwo Paula i Kamil Roman, pod przewodnictwem Taty - Rafała Romana , wystartowało w Berlińskim Turnieju. Plonem w zawodach były dwa zwycięstwa mixtowe – Pauli Roman z Sadamem  Prosoeum SV Berliner Brauereien  w kategorii U22, Kamila Romana z Hanną Banaszak MMKS Kędzierzyn Koźle w kategorii U15. Złoto wywalczył, też Kamil Roman w parze z Igorem Jasek MMKS Kędzierzyn Koźle (kat U15). Paula Roman w grze pojedynczej została pokonana w finale przez Dunkę Julie Juelstorp-Jacobsen (kat U22). Kamil Roman w grze pojedynczej U15, dotarł do półfinału turnieju, gdzie został pokonany przez Duńczyka Phillipa Krøyer Petersena  – miejsce na podium przegrał z kolejnym Duńczykiem Matiasem Frobergiem Balle  zajmując czwarte miejsce.

 
Międzywojewódzkie Mistrzostwa i Eliminacje OOM PDF Drukuj Email
piątek, 19 kwietnia 2019 16:46

złotoMDKamil&Martyna Kamil&Michał 13.04.2019. Kępno Wlkp. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików / Eliminacje Strefowe Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2019. W wielkopolskim Kępnie spotkały się reprezentacje województw – Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego, by walczyć o prymat w badmintonie Młodzików ( od 10 do 15 latków).  W reprezentacji Zachodniopomorskiego wystąpili zawodnicy UKS OSiR Badminton Sławno. Punkty dla naszego województwa zdobywali : najwięcej - Kamil Roman zwyciężając w grze mieszanej z Martyną Kowalczyk UKS ,,Kometa’’ Sianów i zajmując drugie miejsce w deblu z Michałem Makuchowskim LUKS ,,Krokus’’Góralice. Debel Marcin Mikitiuk / Sebastian Narbut, docierając do ćwierćfinału turnieju – sklasyfikowani na miejscu piątym. Bez zdobyczy punktowych pozostali – Monika Wojniak i Jan Gostomczyk , nie docierając do strefy ćwierćfinałowej, nagradzanej zdobyczami punktowymi. Jan Gostomczyk grał w grze pojedynczej i deblu z Karolem Kuftą UKS ,,Kometa ‘’ Sianów, a  Monika Wojniak grała w grze pojedynczej grę podwójną zmuszona poddać walkowerem z powodu choroby partnerki Marii Marcinkowskiej. Start naszych badmintonistów mimo wszystko należy uznać za udany – są Młodzikami Młodszymi U13, przyszło im mierzyć się z Młodzikami U15 i wiele im nie ustępowali.                                                                                                                                                                          Eliminacje OOM. do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych U17 W Eliminacjach Strefowych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Świętokrzyskie Suchedniów 2019 , której finały odbędą się w maju Antoni Jabłoński awansował do gier z najlepszymi Juniorami Młodszymi U17 w kraju. Będzie rywalizował w grze pojedynczej i mieszanej z partnerką reprezentującą FKB Polanów – Amelią Grygułą.

 
6.04.2019. Polanów KT Jmł/Mmł. PDF Drukuj Email
niedziela, 07 kwietnia 2019 15:29

debelKruszyński&JabłońskiMaria&MonikamixtymixtAntek&Amelia

6.04.2019.Polanów  Krajowy Turniej Klasyfikacyjny  Juniorów Młodszych/Młodzików Młodszych. W Polanowie Antoni Jabłoński - Junior Młodszy,  stawał trzykrotnie na podium. Dwa złote medale wygrał w grach podwójnych – mieszanej z Amelią Grygułą i deblu z Maciejem Kruszyńskim ( oboje są przedstawicielami klubu FKB Polanów). W grze pojedynczej Antoni oddał pierwsze miejsce swojemu partnerowi deblowemu. W młodszej grupie Młodzików Młodszych Kamil Roman dwukrotnie  stawał na najwyższym stopniu podium – w grze podwójnej z Michałem Makuchowskim LUKS ,,Krokus’’Góralice i pojedynczej wygrywając finał z partnerem deblowym. Kamil Roman w grze mieszanej z Antoniną Cybulką (Poznań), znalazł miejsce tuż za podium – nielubiane,  ale tez wysokie. W Polanowie grały  Młodziczki Młodsze,  pojedynczo i razem w deblu – Maria Marcinkowska oraz Monika Wojniak. W deblu zajęły czwarte miejsce a pojedynczo uplasowały się na pozycjach 9-16. Grający w tej grupie wiekowej Sebastian Narbut został sklasyfikowanyna pozycji 10 w grze pojedynczej, 9 -  mieszanej z Natalią Klupś i 5 w deblu z Maciejem Liwczą (oboje z UKS ,,Kometka’’ Jastrowie).

 
30.03.2019 Szóste GP Słupska PDF Drukuj Email
wtorek, 02 kwietnia 2019 12:23

 


30.03.2019.Grand Prix nr6 Słupska W turnieju słupskiego Grand Prix Wystartowało 6 zawodników trenujących w UKS OSiR ,,Badminton’’ Sławno : Kamil i Rafał Romanowie, Antoni i Rafał Jabłońscy, Marcin Mikitiuk i Sebastian Narbut -  uzyskując wyniki :Kategoria Młodzik: 1.Sebastian Narbut (Badminton Sławno)+40 pkt. 2.Sebastian Saldat (Dwójka Bytów)+38 pkt. 3.Maciej Kuźmicz (Badminton School Słupsk)+36 pkt. 4. Marcin Mikitiuk (Badminton Sławno)+34 pkt. Kategoria Open Mężczyzn: 1.Vladyslav Ivanov (Mikołajewo-Ukraina)+40 pkt. 2. Antoni Jabłoński (Badminton Sławno)+38 pkt. 3.Adam Łobaczewski (Badminton School Gdynia)+36 pkt. 4. Kamil Roman (Badminton Sławno)+34 pkt. Kategoria: Gry Podwójne: 1.Paweł Wąsowicz/AnettaGuse (Nakło nad Notecią / Sianów)+40 pkt. 2.Rafał Roman/Kamil Roman (Badminton OSIR Sławno)+38 pkt  3.Daniel Lesner /Adam Łobaczewski (Badminton School Gdynia)+36 . 4.Artur Węc / Daniel Kuźmicz (Badminton School Słupsk) +34 pkt. Pan Rafał Jabłoński grając z synem debla i walcząc z poświęceniem pojedynczo uzyskał nieco słabsze wyniki, ale wygrywał mecze w obu konkurencjach. Wyniki z GP Słupska zamieszcza na facebook - school badminton.

 
MISTRZOSTWA MIASTA SŁAWNO W BADMINTONIE ZA NAMI. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 marca 2019 07:51

 

SędziaDanielBLS

W minioną sobotę 23 marca 2019 r. w wiosennych humorach rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta Sławno w Badmintonie o Puchar Burmistrza Miasta Sławno. Tego dnia również podsumowano cały sezon Grand Prix Białej Lotki 2018-2019. Mistrzostwa były rozgrywane podobnym systemem jak zawody Grand Prix, tzn. w kategorii „Krasnal” i „Junior” grano gry singlowe, w kategorii „Open” gry podwójne. Turniej rozgrywany był systemem do dwóch przegranych meczów. W najmłodszej kategorii zwyciężył Piotr Kowalczyk przed Leną Siecińską i Arturem Kluszczyńskim. Kolejno czwarte i piąte miejsce zajmowali Franciszek Jabłoński i Stanisław Luboń. W kategorii „Junior” wśród dziewcząt zwyciężyła Monika Wojniak przed Anią Lange i Niną Stachowicz. Tuż za podium uplasowała się Izabela  Szlachetka i Aleksandra Kowalczyk. Wśród chłopców najlepszy okazał się Jan Gostomczyk przed Marcinem Mikitiukiem i Janem Kowalczykiem. Kolejne miejsca zajmowali Gracjan Sroka, Jerzy Postraszyński, Jakub Żyto i Oskar Piwowarczyk. W kategorii „Open” pierwsze miejsce zajęła para mikstowa Marlena Smutek i Daniel Wojniak. Srebrnymi medalistami zostali Anna Gostomczyk i Rafał Jabłoński. Brąz przypadł parze ze Słupska, Annie i Pawłowi Lange. Debel męski Krzysztof Michalik i Adam Mallek musiał zadowolić się czwartym miejscem, wyprzedzając parę z Bytowa Izabelę i Piotra Szlachetka.

Drugim ważnym wydarzeniem minionej soboty było podsumowanie Gran Prix Białej Lotki 2018-2019. W kategorii „Krasnal” przez cały sezon najlepiej spisywała się Lena Stachowicz i to jej przypadło zaszczytne pierwsze miejsce. Na drugim stopniu podium stanęła Lena Sicińska przed trzecim Arturem Kluszczyńskim. Tuż za podium znaleźli się: IV- Franciszek Jabłoński i V-Stanisław Luboń. W kategorii „Junior|” wśród dziewcząt ex aequo pierwsze miejsce zajęły Monika Wojniak i Maria Marcinkowska. Wyprzedziły one trzecią Ninę Stachowicz. Wśród chłopców najlepszy w całym sezonie okazał się Sebastian Narbut. Wyprzedził on drugiego Kamila Romana i trzeciego Marcina Mikitiuka. Tuż za podium znaleźli się Jerzy Postraszyński i Jakub Żyto. W kategorii „Open” zawody  Gran Prix rozgrywano w grach podwójnych, ale rozliczanie punktów było indywidualne. W kategorii „Open-kobiet” najlepsza w całym sezonie okazała się Joanna Jasińska, przed drugą Sylwią Roman i trzecią Marleną Smutek. Tuż za podium uplasowała się Anna Gostomczyk i Beata Bolesta. W kategorii „Open-Mężczyzn” zwyciężył Daniel Wojniak przed Krzysztofem Michalikiem i Rafałem Romanem. Czwarte miejsce zajął Daniel Kasuzek, wyprzedzając Jarosław Jasińskiego. Kolejne miejsca zajmowali Jakub Bolesta, Mariusz Dyrcz i Damian Leśniewski. Sponsorami zawodów byli: Miasto Sławno oraz SGB Bank Spółdzielczy w Sławnie. Koordynatorem zawodów był Krzysztof Michalik a sędzią głównym Daniel Wojniak. Więcej informacji na temat wyników Grand Prix Białej Lotki sezonu 2018-2019 oraz działalności klubu UKS OSiR Badminton Sławno można znaleźć na stronie internetowej (kometka.webd.pl). Dziękujemy wszystkim zawodnikom, rodzicom i osobom wspierającym badmintona za promowanie tego najszybszego sportu rakietowego.

 
22-24.03.2019 Bieruń OGP Jmł/Mmł. PDF Drukuj Email
niedziela, 24 marca 2019 10:35

22.03.-24.03.2019. Bieruń Ogólnopolski  Grand Prix Juniorów Młodszych/Młodzików Młodszych. Kamil Roman grał w Bieruńskim turnieju grę pojedynczą , podwójną z Karolem Kuftą UKS ,, Kometa’’ Sianów i mieszaną z Marią De Makay,, ABRM'' Warszawa – kategoria MM - U13. W grach podwójnych zajmowali drugie miejsca w grupach eliminacyjnych, nie dające awansu do fazy pucharowej turnieju (zostali sklasyfikowani na 13 miejscach w grze mieszanej i deblu). Pojedynczo Kamil dotarł do 1/16 drabinki turniejowej i został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu.  Wśród Juniorów Młodszych - U15, grał Antoni Jabłoński – pojedynczo, deblowo z Maciejem Kruszyńskim FKB Polanów i mieszanie z Amelią Grygułą FKB Polanów. Podobnie jak młodszy kolega – Kamil , w grach z partnerami zajmował miejsca w grupach eliminacyjnych, nie premiowane awansem do fazy pucharowej turnieju. W grze pojedynczej Antoni zakończył grę w drugiej rundzie fazy pucharowej co dało mu klasyfikacje na miejscach niższych od szesnastego.

 
Mistrzostwa Sławna w Badmintonie PDF Drukuj Email
czwartek, 21 marca 2019 10:51

23.03.2019. w hali SP nr 3 w Sławnie - MISTRZOSTWA SŁAWNA W BADMINTONIE - 11.00 dekoracja zawodników Białej Lotki Sławna.  Po dekoracji losowanie i start MISTRZOSTW SŁAWNA - Krasnale U10, Młodzicy U13 - tylko w grach pojedynczych. 15+ tylko w grach podwójnych open.  ZAPRASZAMY.  Wyniki końcowe Grand Prix Sławna sezonu 2018/2019 podajemy w zakładce - Klasyfikacja Białej Lotki.  Wyniki Mistrzostw Sławna w Badmintonie podamy na stronie głównej www.kometka.webd.pl oraz w ,,Obserwatorze lokalnym''.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 43