Monday, 25 January 2021

  • Slide image one
  • Slide image two
  • Slide image three

Dlaczego badminton?

Badminton liczy sobie około 2000 lat. Jego początki miały miejsce w Indiach. Pierwszy pokaz gry z zastosowaniem przepisów bardzo zbliżonych do obecnie obowiązujących odbył się w Badminton House około 1870 roku. Badminton to najszybszy sport rakietowy.
Dlaczego warto uprawiać ten sport? Badminton to nie tylko doskonały trening ciała, to także trening umysłu. Rywalizacja w tej niezwykle dynamicznej grze wymaga koncentracji i błyskawicznego podejmowania właściwych decyzji. Jest to sport, który jednocześnie wymaga mocy, szybkości i siły, ale i zwinności, elastyczności i finezji. Uwierzcie nam - warto!
Pierwszy turniej „Białej Lotki” BS CUP sezonu 2019/2020 za nami. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 października 2019 09:12

MłodziBLSnr1BLSnr1SeniorzyBLS

W piątek 25 października w hali sportowej przy SP nr 3 odbył się pierwszy z pięciu turniejów z cyklu „Białej Lotki” BS CUP o nagrodę Burmistrza Miasta Sławno w sezonie 2019/2020.  Mecze w kategorii „Młodzik” rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 15 pkt. W tej kategorii zwyciężyła Lena Sicińska przed Leną Stachowicz. Trzecie miejsce zajął Stanisław Luboń. Tuż za podium uplasowali się  Bartłomiej Mysiorek i Franciszek Krukowski. W kategorii „Junior” mecze rozgrywane były według standardowych zasad, czyli do dwóch wygranych setów, do 21 pkt. Wśród dziewcząt zwyciężyła Maria Marcinkowska przed Moniką Wojniak i Niną Stachowicz. Wśród chłopców najlepszy był Marcin Mikitiuk, przed Jerzym Postraszyńskim i Mateuszem Grygorcewiczem.

Wzorem lat ubiegłych w kategorii „Open” rozgrywane były tylko gry podwójne. Zwyciężyła para Sylwia Roman i Daniel Wojniak przed duetem Magdalena Wojniak i Marek Mysiorek. Na najniższym stopniu podium stanęli Anna Gostomczyk i Jarosław Jasiński wyprzedzając parę Krzysztof Michalik
i Daniel Kazusek.

 
26.10.2019. PLB nr1 Słupsk PDF Drukuj Email
niedziela, 27 października 2019 11:56

PLB1NinaWplbMarcinWplbMaria&MonikaWplbSrebrna LenaBrązowaLena

26.10.2019.Słupsk hala LO IV ul.H.Zaborowskiej. POMORSKA LIGA BADMINTONA W SŁUPSKU
Organizatorzy Klub Sportowy Badminton School w Gdyni z filią w Słupsku Mateusz Dynak i Krystian Warcholak zorganizowali pierwszy turniej z cyklu Pomorskiej Ligi Badmintona dla wszystkich miłośników i pasjonatów tej pięknej i emocjonującej dyscypliny jaką jest badminton w wieku od 6 lat do 99 lat. Cały cykl będzie składał się z ośmiu turniejów, rozgrywanych raz w miesiącu w Słupsku w hali 4 Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Zaś turniej finałowy odbędzie się w maju 2020 r. w hali „Gryfii” w Słupsku. Sławieński UKS Badminton reprezentowały licznie dziewczęta : Lena Stachowicz zdobywając srebrny medal w kategorii U10, Lena Siecińska – brązowa medalistka kategorii U 11, Nina Stachowicz – brązowa medalistka kategorii U14. Wśród piętnastolatków nasz jedynak na zawodach Marcin Mikitiuk zajął trzecie miejsce – został pokonany przez swojego niedawnego kolegę klubowego Sebastiana Narbuta (obecnie Słupszczanina grającego w Badminton School Gdynia). Marcin Mikitiuk zagrał, też z Sebastianem Narbutem w grze podwójnej Open, gdzie spotkali się z dużo starszymi i prezentującymi wyższy poziom umiejętności zawodnikami. W deblu sławieńsko-słupski duet nie zdołał przejść fazy grupowej turnieju.  Zajmując drugie miejsce w grupie nie awansowali do fazy pucharowej – bezpośredniej gry o medale. O wiele lepiej w kategorii ,,open’’ zagrały dziewczęta: Maria Marcinkowska i Monika Wojniak wygrywając pojedynki indywidualnie i w parach. Maria Marcinkowska przegrała nieznacznie mecz o trzecie miejsce w grze pojedynczej, a w deblu z Moniką Wojniak zabrakło im sił w walce o medale – zajęły czwarte miejsce.

 
25.10.2019. Zapraszamy na I Białą Lotkę Sławna PDF Drukuj Email
wtorek, 22 października 2019 10:38

25.10.2019 w piątek pofrunie pierwsza Biała Lotka Sławna sezonu 2019/2020. O godzinie 18.00 (hala SP nr 3) wystartuje młodzież w kategoriach dzieci i juniorów, grając w grach pojedynczych. Od 19.00 Młodzież starsza - do rywalizacji przystąpią pary mieszane w różnych konfiguracjach (nawet z jednym emerytem). Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i okolic do rywalizacji w skutecznym odbijaniu białej lotki - ważny jest udział i okazja do poruszania się w urozmaicony sposób. (Dziękuję Panu Jarkowi za korektę - zawsze jeździmy na sobotę - rutyna mnie zgubiła).

 
12/13.10.2019.KTJmł/Mmł Miastko PDF Drukuj Email
niedziela, 13 października 2019 11:04

BrązowyDebelJmDebelM&MSiostryDebiut

12/13.10.2019.Miastko. Krajowy Turniej Juniorów Młodszych/Młodzików Młodszych. Maria Marcinkowska z Moniką Wojniak zdobyły brązowy medal w turnieju deblistek kategorii Juniorów Młodszych U17. Obie zawodniczki są pierwszy rok Młodziczkami U15 i walczyły z zawodniczkami o jedną kategorię wiekową starszymi ( cztery lata różnicy stażu treningowego). Obie grały też gry pojedyncze ale nie dały rady awansować  z fazy grupowej do pucharowej turnieju – nie mniej toczyły wyrównane , zacięte pojedynki. W kategorii Juniorów Młodszych znakomicie zagrał nasz ubiegłoroczny reprezentant Antoni Jabłoński, wygrywając grę pojedynczą i deblową. W grze mieszanej zajął trzecie miejsce. Antoni Jabłoński obecnie gra w zespole ,,Badminton School’’ Gdynia. W kategorii Młodziczek Młodszych U13 zagrały siostry Nina i Lena Stachowicz – niestety w grach pojedynczych i deblu nie udało im się przedrzeć z fazy grupowej do pucharowej turnieju – warunkiem było wygranie dwu meczy w trzy osobowej grupie.

 
30.09.2019. IMC Międzynarodowy Mistrz Czech w Krosmintonie PDF Drukuj Email
sobota, 05 października 2019 10:47

W ostatnich dniach września 2019 Pan Piotr Borowiec wywalczył tytuł Międzynarodowego Mistrza Czech w Krosmintonie. Jesteśmy dumni, że Pana Piotra spotykamy na regularnych treningach Badmintona w UKS Badminton Sławno. Ten sukces jest kolejnym mocnym wejściem na arenach sportowych Europy - gratulujemy,życząc następnych świetnych zawodów.PiotrMistrz

 
Składka Statutowa w UKS Badminton Sławno PDF Drukuj Email
środa, 18 września 2019 10:57

Prosimy wszystkich dorosłych Członków zajęć UKS Badminton Sławno, oraz Rodziców młodzieży biorącej udział w zajęciach klubu o terminowe regulowanie składek statutowych. Składkę statutową prosimy wpłacać na rachunek klubu z góry w każdym miesiącu do 10 bm - w kwocie 50 zł z informacją ,,składka statutowa uczestnika zajęć UKS OSiR Badminton .....Imię i Nazwisko , za miesiąc ........)''. Życzymy przyjemności z udziału w zajęciach i zawodach w sezonie 2019/2020. 

KONTO UKS OSiR BADMINTON SŁAWNO : 41 9317 0002 0000 0634 2000 0010 Bank Spoldzielczy w Sławnie ul.Kopernika 5

 
13/15.09.2019 Sianów i Solec Kujawski - start 2019/20. PDF Drukuj Email
niedziela, 15 września 2019 16:54

13/15.09.2019. Sianów Otwarte Grand Prix Młodzików Otwarte Grand Prix Młodzików – organizowane przez Sianowską ,,Kometę’’ w ramach obchodów 20–lecia klubu, było okazją do wystartowania pierwszy raz sezonu 2019/2020 zawodników UKS Badminton Sławno. Na zawody wybrali się : Monika Wojniak, Nina Stachowicz, Marcin Mikitiuk i zmieniający barwy klubowe – Kamil Roman (przechodzi do ,,Komety’’ Sianów), oraz Sebastian Narbut (przechodzący do Badminton School Gdynia). Kamil Roman od następnych zawodów będzie  reprezentował ,,Kometę ‘’ Sianów  ze względu na poprawę warunków finansowych umożliwiających start w turniejach wysokiej rangi na terenie całego kraju i za granicą – UKS Badminton nie mógł sprostać warunkom zapewnienia finansów na te coraz kosztowniejsze starty. Sebastian Narbut zmienił miejsce zamieszkania, co spowodowało zmianę barw klubowych. Nasi zawodnicy grali pierwszy rok w nowej – starszej kategorii wiekowej, przechodząc z kategorii młodzików młodszych U13,   do kategorii młodzików U15. Przejście do wyższej kategorii spowodowało spotkanie silniejszych przeciwników. Nasi zawodnicy grający gry pojedyncze oraz podwójne : Kamil Roman z Michałem Makuchowskim LUKS ,,Krokus’’ Góralice, Marcin Mikitiuk z Sebastianem Narbutem, Monika Wojniak z Kamilem Romanem, Monika Wojniak z Niną Stachowicz mocno i ambitnie opierali się bardziej doświadczonym przeciwnikom, ale w żadnej z gier nie zdołali wyjść poza fazę grupową turnieju.                                                                                                            13/14.09.2019. Turniej Seniorów 20 lecia ,,Komety’’ Sianów. Równolegle do turnieju OGPM rozgrywano turniej dla seniorów, w którym zagrała pozostała część familii Roman – mama Sylwia, tato Rafał i starsza siostra Kamila – Paula. Paula Roman wygrała turniej w kategorii Open gry pojedynczej i mieszanej, mama Sylwia była druga w kategorii Amator. Małżeński Mixt – Rafał z Sylwią Roman zajął trzecie miejsce, a debel mama Sylwia i córka Paula zostały srebrnymi medalistkami.                                                             13/14.09.2019. Solec Kujawski – Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów Młodszych Antoni Jabłoński w debiucie sezonu 2019/2020 wygrał rywalizację singlistów i zajął drugie miejsce w turnieju deblowym z Oliwierem Grzechnikiem Badminton School Gdynia. Niestety Antoni Jabłoński z Rodzicami zmienia miejsce zamieszkania, a zatem będzie wkrótce reprezentował nowy klub ,,Badminton School’’ Gdynia.

OGPMsianówMonika&NinaMarcinMikitiukGP SianówMonikaNinaStachowiczMarcin&SebastianOGP13-15.09.2019Sianów


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 43