Monday, 25 January 2021

  • Slide image one
  • Slide image two
  • Slide image three

Dlaczego badminton?

Badminton liczy sobie około 2000 lat. Jego początki miały miejsce w Indiach. Pierwszy pokaz gry z zastosowaniem przepisów bardzo zbliżonych do obecnie obowiązujących odbył się w Badminton House około 1870 roku. Badminton to najszybszy sport rakietowy.
Dlaczego warto uprawiać ten sport? Badminton to nie tylko doskonały trening ciała, to także trening umysłu. Rywalizacja w tej niezwykle dynamicznej grze wymaga koncentracji i błyskawicznego podejmowania właściwych decyzji. Jest to sport, który jednocześnie wymaga mocy, szybkości i siły, ale i zwinności, elastyczności i finezji. Uwierzcie nam - warto!
Startuj ostro PDF Drukuj Email
środa, 08 stycznia 2020 13:38

2020 rozpoczęty-tłumnie przybywajcie na treningi , które mogą czynić mistrza. Trenujcie systematycznie to się spełni. :-))

 
2019/2020 Życzenia Badmintonistom PDF Drukuj Email
czwartek, 19 grudnia 2019 16:23

AD2020

I dosiego roku....

 
13.12.2019 BLS nr 3 PDF Drukuj Email
piątek, 13 grudnia 2019 12:23

BLS3BLS3GryBLS

3.XII.2019. W hali SPnr3 Rozegrano III Turniej BS CUP „Biała Lotka”. Wśród młodzików zwyciężyła Lena Sicińska przed Franciszkiem Krukowskim, a trzecie miejsce zajęła Lena Stachowicz. Tuż za podium znaleźli się Stanisław Luboń, Artur Kluszczyński oraz Bartłomiej Mysiorek. Wśród dziewcząt juniorek zwyciężyła Monika Wojniak przed Marią Marcinkowską i  Niną Stachowicz. Wśród chłopców najlepszy był Marcin Mikitiuk, drugie miejsce zajął Jerzy Postraszyński, a trzecie Mateusz Grygorcewicz. W kategorii „Open” wystartowało sześć par. Jak zwykle nie zabrakło emocji. Zwycięzcami zostali Rafał Roman i Adam Mallek. Drugie miejsce przypadło mikstowi Marlena Smutek i Daniel Wojniak. Po zaciętych pojedynkach na najniższym stopniu podium stanęła para Anna Gostomczyk i Daniel Kazusek. Tuż za podium uplasowały się dwa miksty rodzinne: Sylwia i Kamil Roman (IV miejsce) i Joanna i Dawid Jasińscy (V miejsce), wyprzedzając duet Magdalena Wojniak i Krzysztof Michalik. Na co dzień zawodnicy trenują wytrwale w klubie UKS OSiR Badminton Sławno.

 
4.11.2019. SIANÓW IGRZYSKA MłODZIEŻY SZKOLNEJ PDF Drukuj Email
czwartek, 05 grudnia 2019 13:07

IMS 2019IMS Mistrz 4.11.2019. Sianów Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Ekipa Szkoły Podstawowej nr 3 Sławno zdecydowanie wygrała Mistrzostwa Województwa w Badmintonie Igrzysk Młodzieży Szkolnej. SP nr 3 reprezentowali : Kamil Roman wygrywając wszystkie mecze w turnieju oraz Marcin Mikitiuk , który odniósł tylko jedną porażkę w meczu finałowym.

 
Drugi turniej BS CUP „Biała Lotka” sezonu 2019/2020. PDF Drukuj Email
wtorek, 26 listopada 2019 20:43

Drugi  turniej  BS CUP „Biała Lotka” sezonu 2019/2020.

W piątkowy wieczór 15 listopada odbyły się zmagania badmintonistów w drugim turnieju BS CUP „Biała Lotka”. Podobnie jak w pierwszym turnieju z tego cyklu w kategoriach „Młodzik” i „Junior” rozegrano mecze singlowe. W kategorii  „Open” rozgrywano pojedynki w grach podwójnych. Wśród „Młodzików” zwyciężyła Lena Stachowicz przed Arturem Kluszczyńskim. Trzecie miejsce zajął Franciszek Krukowski.  Tuż za podium stanęli Stanisław Luboń i Bartłomiej Mysiorek. Wśród „Juniorów” powtórzyły się wyniki z poprzedniego turnieju. Wśród dziewcząt zwyciężyła Maria Marcinkowska przed Moniką Wojniak i Leną Stachowicz. Wśród chłopców zwyciężył Marcin Mikitiuk przed Jerzym Postraszyńskim i Mateuszem Grygorcewiczem.

W kategorii „Open” pierwsze miejsce zajął rodziny mixt Magdalena i Daniel Wojniak. Drugie miejsce przypadło parze Jarosław Jasiński i Daniel Kazusek. Trzecie miejsce zajęła para Joanna Jasińska i Piotr Borowiec wyprzedzając parę Marlena Smutek i Marek Mysiorek.

 
16/17.11.2019. OTM w Solcu Kujawskim PDF Drukuj Email
niedziela, 17 listopada 2019 11:50

OtwarcieOTKmSolecKujMonikaWsolcuKujMixtDebelM&MDebelM&S 16/17.11.2019. Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików. Solec Kujawski. W Soleckim turnieju Młodzików najskuteczniej z zawodników UKS Badminton Sławno ,  grała Monika Wojniak docierając do ćwierć finału gry pojedynczej, zajmując czwarte miejsce w grze mieszanej z Kamilem Romanem UKS ,,Kometa’’ Sianów i piąte miejsce w grze podwójnej z Marią Marcinkowską. Maria Marcinkowska w grze pojedynczej, zajmując drugie miejsce w grupie eliminacyjnej nie zdołała wejść do fazy pucharowej turnieju. W turnieju Młodzików wystąpił, też Marcin Mikitiuk grając grę pojedynczą i podwójną z Sebastianem Narbutem ,,Badminton School’’ Gdynia – w obu grach nie zdołał przejść fazy grupowej turnieju i uplasował się na miejscach poza szesnastką zawodników. Kamil Roman i Sebastian Narbut od początku 2019 roku zmienili barwy klubowe opuszczając UKS Badminton, ale dalej są partnerami naszych zawodników. W Soleckim turnieju Kamil Roman (dalej mieszkaniec Sławna – uczeń SP nr 3) dotarł do półfinału gry pojedynczej i finału debla z Michałem Makuchowskim LUKS ,,Krokus’’ Góralice zajmując odpowiednio trzecie i drugie miejsce. Sebastian Narbut (obecnie mieszka i uczy się w Słupsku) był  uczestnikiem ćwierć finału gry pojedynczej.

 
2019.11.10. Choszczno MPNiPO. PDF Drukuj Email
środa, 13 listopada 2019 12:16

Adam&PiotrmixtAdam&IngridDagmaraZł&SrsrebrnyPiotr 10.11.2019. Choszczno Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty im.Wiesława Drewicza. W XXI Mistrzostwach Nauczycieli Pan Piotr Adamczyk  został Wicemistrzem Polski w grze pojedynczej  i  Mistrzem Polskich Nauczycieli w deblu z Panem Adamem Bukowskim . Pan Adam Bukowski został, też  Mistrzem Polski w grze mieszanej w parze  z Panią Ingrid Karolczak-Rutkowską . Mistrzynią Polski  w deblu  z Panią Edytą Gawlak- Wójcik  (Choszczno) została Pani Dagmara Wojtczak, która pochwalić się może Wicemistrzowskim Tytułem w grze pojedynczej. Panie i Panowie ze Sławna zostali wyróżnieni za czołowe miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski. Pan Adam Bukowski był jednym z dwójki supermedalistów turnieju (dwa złote medale zdołał ugrać jeszcze tylko Pan Marian Stelter z Koszalina)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 43