Monday, 25 January 2021

  • Slide image one
  • Slide image two
  • Slide image three

Dlaczego badminton?

Badminton liczy sobie około 2000 lat. Jego początki miały miejsce w Indiach. Pierwszy pokaz gry z zastosowaniem przepisów bardzo zbliżonych do obecnie obowiązujących odbył się w Badminton House około 1870 roku. Badminton to najszybszy sport rakietowy.
Dlaczego warto uprawiać ten sport? Badminton to nie tylko doskonały trening ciała, to także trening umysłu. Rywalizacja w tej niezwykle dynamicznej grze wymaga koncentracji i błyskawicznego podejmowania właściwych decyzji. Jest to sport, który jednocześnie wymaga mocy, szybkości i siły, ale i zwinności, elastyczności i finezji. Uwierzcie nam - warto!
Zapraszam do UKS Badminton PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 sierpnia 2020 20:58

Od 02.09.2020 zapraszam chętnych do sprawdzenia się w odbijaniu profesjonalnym białej lotki - na treningi w UKS Badminton Sławno. Zapraszam młodzików w przedziale wiekowym 4-8 klasa szkoły podstawowej (starsi mogą być przyjęci tylko przy pozytywnej akceptacji trenera - możliwość wyrównania umiejętności do trenujących , zaawansowanych zawodników). Możemy przyjąć adeptów badmintona, którzy zgłoszą się z Rodzicami na treningach w hali SP nr 3 (poniedziałek,środa,piątek godz.18.30)  Zapisy przyjmuje trener Krzysztof Michalik. Możecie zostać zawodnikami klubu po uzyskaniu akceptacji trenera. Ilość miejsc wolnych ograniczona. Zapraszam młodzież gotową do podjęcia systematycznego, poważnie traktowanego treningu. Starsi mogą brać udział w treningach grupy dorosłej - od 19.30 w poniedziałki i środy - ilość miejsc w tej grupie ograniczona.

 
20/21.06.2020.Słupsk OMS/finał PLB PDF Drukuj Email
czwartek, 25 czerwca 2020 10:49

PaulaMS2020MichałRogowskiSebastianNarbutAntek&AgnieszkaMS/PLBFPLB/MSMS2020MS/PLB2020

20/21.06.2020. Słupsk – Otwarte Mistrzostwa Słupska/Finał Pomorskiej Ligi Badmintona. 20.06. W Otwartych Mistrzostwach Słupska wystąpiło kilku zawodników Sławna, aktualnych lub byłych członków UKS ,,Badminton’’. Najliczniej zaprezentowała się Rodzina Roman- Ojciec Rafał z synem Kamilem i córką Paulą. Najlepiej zagrała Paula zajmując drugie miejsce w kategorii zaawansowanej – kobiet. Kamil Zagrał z siostrą w grze mieszanej, a Tato Rafał w grze deblowej, w powyższych grach plasowali się na początku drugich dziesiątek turnieju. Z zawodników związanych ze Sławnem wystąpili – Antoni Jabłoński i Franciszek Jabłoński , Michał Rogowski, Sebastian Narbut  - wygrywając w kategorii U15 grę pojedynczą, zajmując trzecie miejsce w starszej kategorii U17 gry pojedynczej i walcząc w deblu open z Marcinem Mikitiukiem , zajęli 12 miejsce, Marcin indywidualnie w kategorii U17 był siódmy. Michał Rogowski podobnie jak Paula Roman zajął drugie miejsce w grze pojedynczej zaawansowanych zawodników, eliminując w grupie naszego kolejnego ,,ziomka’’ Antoniego Jabłońskiego. Antoni  zajął tym samym dalsze miejsce w grze pojedynczej a w mixcie z Agnieszką Szrajdą, zwizytował podium zajmując drugi stopień. W niedzielnym dniu zawodów rozegrano Finał Pomorskiej Ligii Badmintona w którym Marcin Mikitiuk bez powodzenia bronił tytułu Mistrza PLB – zaliczając dwie porażki zdołał utrzymać się na podium, podsumowując start w cyklu PLB miejscem trzecim. Kamil Roman w parze z Marcinem Mikitiukiem stanęli przy podium na czwartym miejscu w rywalizacji par – nie dało im to możliwości medalowych w cyklu PLB.

 
17.05.2020 Rozstrzygnięcia BLS & Mistrzostwa Sławna PDF Drukuj Email
czwartek, 18 czerwca 2020 14:35

17.05.2020 po długiej nieobecności na kortach podsumowaliśmy rywalizację Turniejów o Białą Lotkę Sławna, oraz rozegraliśmy Mistrzostwa Miasta w Badmintonie.UczestnicyMS2020

W grach o Białą Lotkę w kategorii najmłodszych zwyciężyła Lena Sicińska przed Leną Stachowicz i Arturem Kluszczyńskim, tuż za podium Franciszek Krukowski przed Stanisławem Luboniem. Wśród juniorek najwyżej - Monika Wojniak przed Marią Marcinkowską, trzecia Nina Stachowicz. W grupie juniorów najlepszy - Marcin Mikitiuk,  przed Jerzym Postraszyńskim i Tymoteuszem Grygorcewiczem. W grupie seniorskiej Pań najlepsza Sylwia Roman, za nią Magdalena Wojniak i Anna Gostomczyk , tuż za podium Marlena Smutek. W kategorii seniorów:  pierwszy Daniel Wojniak za nim Rafał Roman i Marek Mysiorek, pierwszy za podium Adam Malek przed Danielem Kazuskiem.

W Mistrzostwach Miasta grupę najmłodszą zdominowała Lena Sicińska, za Leną - Artur Kluszczyński i Franciszek Krukowski z brakiem obecności na podium musiał pogodzić się Stanisław Luboń

MłodzicyMS 2020

W kategorii juniorów : Mistrzyni Monika Wojniak pokonała Marcina Mikitiuka, za Marcinem na podium wskoczył Jerzy Postraszyński.juniorzyMS2020

W grupie seniorek  najlepsza Magdalena Wojniak , przed Beatą Bolestą i Marleną Smutek. Zawody seniorów wygrał Jerzy Majchrzak, wicemistrzem Daniel Wojniak a trzecim Rafał Roman.

SeniorzyMS2020

Niestety wirus zdemolował grafiki przygotowań do Mistrzostw Sławna - zawodnicy startowali w grupach płciowo mieszanych i okrojonych składach. Nie mniej wszystkim należą się brawa za ambitną na dobrym poziomie sportową walkę. W imieniu UKS Badminton Sławno dziękujemy Pani Aleksandrze Bukowskiej Dyrektorowi Banku Spółdzielczego w Sławnie,  za nagrodzenie wysiłku startujących i dekorację medalistów, Panu Krzysztofowi Kowalczykowi - Dyrektorowi OSiR Sławno, za zaangażowanie w organizację BLS & Mistrzostw Miasta, a także Panu Danielowi Wojniakowi, za koordynację i czuwanie nad właściwym przebiegiem obu imprez.

 
17.06.2020 Podsumowanie BLS PDF Drukuj Email
piątek, 05 czerwca 2020 13:34

17.06.2020. w hali SP 3. Podsumujemy rywalizację Białej Lotki Sławna sezonu 2019/2020. Graczy i sympatyków białej lotki zapraszamy - do treningów w grupach starszych i młodszych też...

 
25.05.2020. Odtwarzamy Treningi PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 maja 2020 09:49

25.05.2020 wznawiamy treningi UKS Badminton. Na 18.00 - proszę o wcześniejsze przybycie, zapraszam młodzież - trening do 19.15. Na 19.30 grupa dorosłych - do 20.45. Treningi obcięte o 15 min ze względu na sytuację dezynfekcji sanitarnej. Proszę o wchodzenie na halę w strojach treningowych i zmianę obuwia na trybunach. Opakowania po napojach zabieramy ze sobą - proszę unikać bezpośredniego kontaktu ze sobą. Pozdrawiam - życzę przyjemnego treningu i szybkiego powrotu do normalności.

 
7/8.03.2020. Sianów KTJmł/Mmł. PDF Drukuj Email
niedziela, 08 marca 2020 16:01

Nina&KonratMariaMonikaBrązKTJmłMonikaBrązKTJmł2020AntoniJabłoński

07/08.03.2020 Sianów. Krajowy Turniej Juniorów Młodszych/Młodzików Młodszych. Monika Wojniak, Maria Marcinkowska, Marcin Mikitiuk w kategorii Juniorów Młodszych , a Nina Stachowicz i Lena Sicińska w kategorii Młodzików Młodszych, zagrali w Sianowie. Łupem Moniki Wojniak – trzy medale. W grze deblowej z Marią Marcinkowską – srebrny i dwa brązowe: indywidualnie i w mixcie z Marcinem Mikitiukiem. Marcin w singlu dopiero na 13 miejscu, a w deblu z Aureliuszem Tomaszewskim( UKS,,Kometa’’ Sianów) -7. Maria Marcinkowska w grze pojedynczej sklasyfikowana na 7 miejscu. W grach Młodzików Młodszych zwycięstwo mixta Norbert Kaczorowski UKS ,,Kometa’’ Sianów / Nina Stachowicz i piąte miejsce Niny w grze pojedynczej. Nina Stachowicz w parze z Matyldą Woźniak UKS,,Kometa’’ Sianów na piątym miejscu w turnieju. W kategorii młodziczek wystąpiła też Lena Sicińska , nie udało się jej wygrać żadnego pojedynku. Nasz wychowanek Antoni Jabłoński wygrał rywalizację singlistów Juniorów Młodszych,  a Kamil Roman wspólnie z Martyną Kowalczyk turniej JMł par mieszanych. Sebastian Narbut z Kamilem Romanem w grze pojedynczej Juniorów Młodszych podzielili się trzecim stopniem podium.

 
5 PLB Mikitiuk Podium PDF Drukuj Email
wtorek, 03 marca 2020 15:02

PLB 5PLB5PLB2020PBL5

28.02.2020. Pomorska Liga Badmintona

W sobotę 28.02.2020 rozegrano  5. Turniej Pomorskiej Ligi Badmintona 2019/2020 Do gry przystąpiło niemal 50 uczestników ze Słupska, Bytowa, Sławna, Polanowa, Jastrowia, Gdyni, Wejherowa, Koszalina, Sianowa, Hel oraz Władysławowa. Uczestnicy poszczególnych kategorii dopisali kolejne punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu, który zakończy się w czerwcu wielkim turniejem finałowym rozegranym w słupskiej hali Gryfia.  W kategorii U14 i U17 chłopców zwyciężał nasz wychowanek Sebastian Narbut. W kategorii U17 srebrnym medalistą został Marcin Mikitiuk.   Kategoria u-14 chłopców: 1. Sebastian Narbut (Badminton School Słupsk), 2. Maciej Kuźmicz (Badminton School Słupsk), 3. Dominik Augustyniak (Jastrowie). Kategoria u-17 chłopców: 1. Sebastian Narbut (Badminton School Słupsk), 2. Marcin Mikitiuk (UKS Badminton Sławno), 3. Maciej Sztubiński (UKS Bliza Władysławowo).

W tej samej końcówce tygodnia Monika Wojniak wystąpiła w Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych Lubniewice 2020 - w grze pojedynczej i mieszanej z Kamilem Romanem UKS ,,Kometa'' Sianów, nie zdołali przekroczyć faz grupowych turnieju plasując się w drugich dziesiątkach klasyfikacji (singiel 16-20, mixt 10-12). Mixtowy partner Moniki w grze pojedynczej uplasował się na drugim , a deblowo z Michałem Makuchowskim LUKS ,,Krokus'' Góralice powtórzył wynik.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 43